Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Duyurular - ANKARA'DA HİZMETE GİRECEK OLAN TÜRK EĞİTİM-SEN YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDUNA ÖNKAYITLAR BAŞLADI.

TÜRK EĞİTİM-SEN YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ ANKARA'DA HİZMETE GİRİYOR.

Sendikacılığın çok üstünde; Ankara'da bir Öğrenci Misafirhanesi yükseliyor. "Sen de sendikacılık yap" diyenlere ders, ibret ve nasihat olsun. Bizim eserlerimizi sadece akıl işi olarak göremezsiniz. Çünkü o eserin altında Kocaman Yürekler vardır. Koca Yüreklilerden Rabbim razı olsun. 

Sevgili üyelerimiz artık Ankara'da Türk Eğitim-Sen Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesi var. Diğer illerde ise tüm şubelerimizin anlaştığı güvenilir temiz ve indirimli yurtlar var. Şu an tüm şubelerimiz yurt ve diğer sorularınızı çözmek için emrinizdedir. Diğer iller içinde çocukları için özel yurt arayışında olan üyelerimizin şubelerimizle irtibata geçmeleri gerekmektedir. 

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikalarımızın üyelerinin, Ankara'da eğitim-öğretim gören çocuklarının yararlanacağı misafirhanemizin üniversitelerin açılış tarihine kadar yetişmesi için çalışmalar son hızla devam ediyor. İnşallah 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılına yetiştirilerek faaliyete girecektir. Misafirhanemizin  mefruşatı ve demirbaş malzemelerinin siparişleri verilmiştir.

Misafirhanemize çocukları için ön kayıt yaptıracak üyelerimizin Şubemize telefonla ulaşmaları, diğer iller için de özel yurt arayışında olan üyelerimizin Şubelerimizle irtibata geçmeleri gerekmektedir.

TÜRK EĞİTİM-SEN YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ BAŞVURU ŞARTLARI

Ankara'da şu an yüksek öğrenim gören veya yeni kayıt yaptıran, öncelikli olarak Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikalarımızın üyelerinin çocukları Türk Eğitim-Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesinden yararlanacaktır. 

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikalardan birine üye olarak emekli olan üyelerimiz ve Türk Emekli Sen'e üye olanların çocukları, üye çocuklarının ücretinden yararlanabileceklerdir. 

Türk Eğitim-Sen dışındaki sendikalarımızın şube ve temsilciliklerine bilgilendirmeyi Genel merkezleri yapacaktır. 

Üye çocukları ve üye yakınları için ön kayıtlar 05.09.2017 tarihine kadar illerde Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların şube ve sendika temsilcilikleri tarafından yapılacaktır. Ön Kayıtlar için Şubelerce üye çocukları için 1 No'lu form, Üye yakınları için 2 No'lu form doldurulacaktır. 

Türk Eğitim-Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesinden yararlanmak isteyen üyelerimiz en geç 05.09.2017 tarihine kadar Şubemizin 350 55 68 nolu telefonuna ulaşarak  Öğrencinin adı-soyadı, Ankara'da okuduğu okul, veli ad-soyad ve telefon numarasını bildirerek Önkayıt işlemi yaptıracaklardır. Ön kayıt için Şubemize bizzat gelmenize gerek yoktur.

05.09.2017 tarihine kadar yapılacak müracaatlar için ön kayıt formu oluşturulacak ve oluşturulan ön kayıt formları Şubemiz tarafından Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi'ne gönderilecektir. 

Kesin kayıtlar Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından yapılacaktır.  05.09.2017 tarihinden sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sendika Genel Merkezlerine gelen çizelgeler 07.09.2017 tarihine kadar Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi'ne teslim edilecektir. 

Misafirhanemize öncelikli olarak Türkiye Kamu-Sen' bağlı sendika  üyelerinin çocukları alınacaktır. Üye çocuklarının misafirhane kapasitesinin üzerinde başvuru olması halinde kesin kayda hak kazanan üye çocuklarının tespiti 11.09.2017 tarihinde saat 14:00'da Türkiye Kamu-Sen toplantı salonunda kura yolu ile belirlenecektir. 

Misafirhaneye üye çocuklarından yer kalması halinde üye yakınlarının kesin kayıt işlemleri başlatılacaktır. Üyelerimizin referans olması  ve belgelendirmeleri şartıyla, üye yakınları için (Üyenin kardeşi, yeğeni, kuzeni gibi) misafirhane ücretine +250 TL ilave edilerek kayıtları alınabilecektir. Bunların misafirhanemizde kalma süreleri bir öğretim yılı olacaktır. 

Misafirhanede barınacak öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği  verilecektir.

TÜRK EĞİTİM-SEN YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ  ÜCRETLERİ 

Türk Eğitim-Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesi Ücretleri;

Üye çocukları için;

2 kişilik odalar 650 TL.

3 kişilik odalar 550 TL.

4 kişilik odalar 450 TL'dir.

 

Üye yakınları için (Üyenin kardeşi, yeğeni, kuzeni gibi) misafirhane ücretine +250 TL ilave edilerek kayıtları alınabilecektir. 

 

Ücretler kesin kayıt esnasında 10 ay üzerinden aylık ödemeler şeklinde alınacaktır.  

Ücretlere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. 

Hesaplamalarımıza göre kahvaltı ve akşam yemeği maliyeti aylık 300 TL'yi aşmaktadır. 

Türk Eğitim Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesinin  ücreti özel yurtların çok altında, vakıf ve dernek yurt fiyatlarının da altındadır. Amaç üyelerimizin çocuklarına ve eğitime katkıda bulunmaktır.

TÜRK EĞİTİM-SEN YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİNİN ÖZELLİKLERİ 

16 katlı olarak planlanan, kız ve erkek öğrenci misafirhanesi olarak iki ayrı kısımdan oluşan Türk Eğitim-Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesi 264 kız, 264 erkek olmak üzere toplam 528 öğrencinin her türlü barınma, toplantı, yemek, kafeterya, internet, kütüphane gibi ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip olacaktır. 

Türk Eğitim-Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesi yataklı bölümü 11 kattan oluşuyor. 

1- Her katta 2 kişilik 2 oda toplamda 22 oda ve Toplamda 44 öğrenci,
2- Her katta 3 kişilik 12 oda toplamda 132 oda ve toplamda 396 öğrenci,
3- Her katta 4 kişilik 2 oda toplamda 22 oda ve toplamda 44 öğrenci
Sonuç olarak Bir katta; toplam 16 oda ve 48 kişi kalacak.

 

Türk Eğitim-Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesinin  tamamında ; 

Bir katta 48 öğrenci x 11 Kat :Toplamda 528 öğrenci kalacak.


Katların kız ve erkek olarak tahsisi yapılacak.
Onuncu kat kızlara, on birinci kat erkeklere gibi.


Erkek ve kız öğrencilerin girişleri, yemekhane, kantin kısmı tamamen ayrı olacak.

 

TÜRK EĞİTİM-SEN YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ ADRESİ

 

Misafirhane merkezi bir yerde olup, her yöne metro imkanı da bulunmaktadır. 

Adres: Anafartalar Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No: 136 Altındağ/Ankara

Yol tarifi: Keçiören Metrosuna yürüyüş (150 mt) mesafesinde, Ankara Adliyesi Ek Binası arkasındadır. Keçiören köprüsünden gelirken Kazımkarabekir Caddesi karşısında Opet var. Yurdun yanında Oto Ünlü var. (Yeni sanayi)

Hayırlı bir iş'e girişilmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız rahat bir ortamda barınma imkanı bulacaklar. Tarih burayı yapanlara şahitlik edecek ve burada kalan çocuklarımız ve onların yakınları bu teşkilata dua edecektir. Her zaman bu teşkilat dualarla anılacaktır. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Böylesi yerlerin yapımına karar vermek bir cesaret işi ve ufuk meselesidir. 

Türk Eğitim-Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesinin  yapımında öncülüğünü yapan başta Genel Başkanımız İsmail KONCUK olmak üzere, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Şube Başkan ve Yöneticilerimize, Üyelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. 

Türk Eğitim Sen Ankara Yükseköğrenim Öğrenci Misafirhanesi, Türkiye Kamu-Sen ailesine hayırlı olsun.

17.08.2017 tarihinde eklendi ve 182 kez okundu.
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68