Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Duyurular - ALAN DEĞİŞTİREN ÜYELERİMİZİN İPTAL İLE İLGİLİ MÜRACAATLARI İÇİN DİLEKÇE

“İl ve ilçe emri” uygulaması yapılmaması nedeniyle eş durumu özrünün bulunduğu il’e gidemeyen ya da yeni sistemle birlikte ilkokul eğitiminin 4 yıla inmesinden dolayı norm kadro fazlası duruma düşen öğretmenlerimiz önlerine konulan alan değişikliği uygulamasına mecbur bırakılmış, aileleri ile alanları ya da norm fazlası olmak ile alan değiştirerek norm fazlalığından kurtulmak seçenekleri arasında zoraki bir tercihe zorlanmışlar Bu dönemde sınıf öğretmenlerinediplomalarında yazılı yan alanlarına alan değiştirme hakkı verilmiş, diplomasında yan alanı olmayanlar ise Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği ya da Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği alanlarına geçirilmişti. Hatta alan da değiştiremeyenler memurluğa geçirilmişti.

Sonraki süreçte yaşanan sıkıntılar üzerine2012 yılı il içi ve özür durumuna bağlı iller arası alan değişikliğiyapan öğretmenlerimizden geçtikleri alanda yeterince verimli olamadığını ve öğrencilerine yeteri kadar faydalı olamadığınıdüşünenlerden isteyenlerin yine bu dönemde yan alanına alan değiştirenlerden istekleri doğrultusundaşu an çalıştıkları yerde eski alanlarına dönmelerine imkan sağlanmasının doğru ve eğitim öğretim hedefleriyle uygun bir yaklaşım tarzıolacağını düşünüyoruz.

Bu nedenle alan değiştirmiş ancak eski alanına geri dönmek isteyenlerin Milli Eğitim Bakanlığına müracaat etmeleri amacıyla Türk Eğitim Senolarak bir dilekçe hazırladık. Bu durumda olan öğretmenlerimizin bu başvuru dilekçesiyle bulundukları okul müdürlüklerine başvurmaları halinde bu problemin çözümü daha da kolaylaşacaktır.

TÜRK EĞİTİM-SEN

KONYA 1 NOLU ŞUBE BAŞKANLIĞI

 

Alan Değişikliğinin iptali için ÖRNEK DİLEKÇE

25.12.2012 tarihinde eklendi ve 609 kez okundu.
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68