Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Duyurular - BAŞÖRTÜSÜ İSTİSMAR ALANI OLMAKTAN ÇIKARTILMALIDIR

BAŞÖRTÜSÜ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİMİZ.

 

Değerli Arkadaşlar, bildiğiniz gibi bölünme ve yok olma sürecine girmiş ve Allahın izniyle eğitim çalışanlarından gerekli tokadı yemiş bir sendika, geçmiş 10 yılı unutmuş ve de Başörtüsünden medet bulacağını düşünmüş olacak ki, KAMUDA KILIK-KIYAFET ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN 10 MİLYON İMZA KAMPANYASI düzenlemiştir.

 

Bizim onlara söyleyeceğimiz iki çift söz vardır:

 

  1. TÜRKİYE KAMU-SEN ve TÜRK EĞİTİM-SEN olarak kamusal alanda isteyen herkesin Başörtülü olmasını istiyoruz. Biz, bunun gereğini de yıllardır yerine getiriyoruz.
  2. Siz de aklınızı başınıza alın, Başörtüsü üzerinden siyaset ve sendikacılık yapmaktan vazgeçin, zaten GENEL YETKİLİ SENDİKA ve KONFEDERASYON siz değil misiniz? Zaten, tek başına iktidar olan dostlarınız da sizin sözünüzden çıkmaz, öyle değil mi? O zaman ÇÖZÜN bu meseleyi. Biz siyaseten de sendika olarak da bu konuda tam destek verdiğimizi her platformda haykırıyoruz.

 

Bu memlekette suni gündem oluşturmak, esas problemlerin üzerini örtmek, kamu çalışanlarının ve emeklilerin dikkatini başka alanlara çekmek, başörtülü kamu çalışanlarını suistimal etmek ne kadar doğrudur, burada ne kadar samimiyet vardır, bilemiyoruz. Takdir, değerli kamu çalışanlarınındır.

 

Ancak, şunu da sormadan edemiyoruz. Kılık-kıyafet serbestliği derken, başörtülü olarak kamuda çalışmak derken, acaba 10 yıldır nerdeydiniz? Bir Kanun Teklifi verildi de muhalefetin oyları yüzünden reddedildi, bizim mi haberimiz olmadı. Sendika olarak bu yüzden defalarca büyük mitingler tertip ettiler de biz mi görmedik. Ya şimdi noldu ki?

 

Bu memlekette; “zina” suç olmaktan çıkarılırken, “domuz eti” kasaplık et sınıfına dahil edilip serbestçe satılırken, “Cuma Hutbesi” değiştirilirken, “Kur’an Kursu” yıkılırken, Öğretmenin mesleki itibarı ayaklar altına alınırken, “İstiklal Marşımız, Bayrak Şiirimiz ve Andımız” kaldırılmaya yeltenilirken, milyonlarca kamu çalışanının ve emeklinin hakları gasp edilirken, zamlar karşısında inim inim inletilirken SİZ NEREDEYDİNİZ?

 

Anayasa değişikliği sürecinde “nikahımda bile bu kadar iştahla evet demedim” diye pankart astığınız dönemde Anayasa’ya, Devlet Memurları Kanunu’na ve öğrencilerle ilgili kanunlara Başörtüsü serbestliği sağlayacak teklifleri getirmeyi NEDEN DÜŞÜNMEMİŞTİNİZ?

 

Değerli arkadaşlar, sorulacak çok soru var ama kime? Bizler geçmişi çok çabuk unutursak, olanı biteni yakından takip edip yargılama ve sorgulama yapmaz isek, bu zihniyet inançlı insanları ve dini vecibelerini yerine getirmek isteyenleri sürekli suistimal edecektir. Geçmişte yapılanları asla unutmayacağız, unutturmaya çalışanları, gündemi değiştirenleri, bundan rant elde etmeye çalışanları da afişe edeceğiz. Başka yolu yok.

 

Son söz: YETER ARTIK! KILIK-KIYAFET, BAŞÖRTÜSÜ RANT OLARAK KULLANILMASIN. GEREKLİ KANUNİ DÜZENLEMELERİ EN KISA SÜREDE YAPARAK ÇÖZÜN ARTIK BU PROBLEMİ. NE OLUR BİRAZ SAMİMİYET…

11.01.2013 tarihinde eklendi ve 558 kez okundu.
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68