Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Duyurular - ÜYEMİZ HÜSEYİN ARAS "BİZDEN SİZE MASALLAR" ADIYLA KİTAP YAZMIŞTIR.

Konya 1 Nolu Şubemiz bölgesinde Beyşehir Gazi İlkokulu'nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan üyemiz Hüseyin ARAS, 4-A Sınıfındaki öğrencileriyle birlikte başarılı bir çalışmaya imza atarak "BİZDEN SİZE MASALLAR" adıyla bir kitap çıkarmıştır. Öğretmen, Öğrenci ve Veli işbirliğinin en güzel eseri olan bu çalışma hakkında üyemizi tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

MİNİKLER KENDİ MASALLARIYLA BÜYÜYECEK

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Gazi İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, kendi yazdıkları masalları "Bizden Size Masallar" ismiyle kitaplaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sınıf Öğretmeni Üyemiz Hüseyin ARAS, yaptığı açıklamada, minik öğrencilerin yaşam hikayelerini "Bizden Size Masallar" ismiyle kitaplaştırdığını, öğrencilerin kitaplarında hayallerini, mutluluklarını ve hatıralarını kaleme aldığını söyledi.

Dersine girdiği her sınıfta kitap çıkarma projesini hayata geçirmeye çalıştığını belirten Aras, "Öğrencilerim için hayal ettiğim bu projeyi gerçekleştirebildim, çok mutluyum" dedi.

Öğrencilerin yıllar sonra hatırlayacakları anılarının olduğu bir kitaba kavuştuğunu dile getiren ARAS, "23 yıldır bu mesleği yapıyorum. Şükürler olsun ki, bugün öğrencilerim adına kitap çıkarttım. Bu fikir yıllardır vardı ama bunu gerçekleştirmek tek başıma mümkün olmamıştı. Velilerimizle de görüşerek bu gruba nasip oldu" diye konuştu.

-"Biz Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz."

ARAS, insanların hayatlarında hatıraların çok değerli olduğunu ve onların hiçbir zaman eskimediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Özellikle de yaşanan ilk heyecanların hatıraları asla unutulmaz. Öğrencilerim, yaptığımız bu çalışma sayesinde yazdıklarını bazen mutlu bir tebessüm, bazen de yaşlı gözlerle hatırlayacaklardır. Çocuklarım başarıyı azimle, kararlılıkla sürekli kovalayacak. Gelecek; bu çocuklarımız gibi özü, sözü bir, inançlarına bağlı, vatansever nesillerin elinde şekillenecek. Verdiğimiz eğitimle öğrencilerimizin hayal dünyalarını, geleceğe bakış açılarını geliştirmeye çalışıyoruz. Geleceğin yazarlarını, bürokratlarını yetiştiriyoruz. Biz Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz."

Kitapta her öğrencinin bir masalının bulunduğunu ifade eden ARAS, velilerin de olayı sahiplenmesinin kendisini motive ettiğini dile getirdi.

 

29.01.2013 tarihinde eklendi ve 737 kez okundu.
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68