Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Duyurular - İMAM HATİP ORTAOKULUNA DÖNÜŞTÜRÜLEN OKULLARDAKİ ÖĞRETMENLER NORM KADROYLA İLİŞKİLENDİRİLMELİDİR.

İMAM HATİP ORTAOKULUNA DÖNÜŞTÜRÜLEN OKULLARDAKİ ÖĞRETMENLER NORM KADROYLA İLİŞKİLENDİRİLMELİDİR.

Bilindiği gibi bazı okullarımız İmam Hatip Ortaokulu yapılmıştır. Aslında, yapılan bu işlem bir okulun dönüştürülerek İmam Hatip Ortaokulu haline getirilmesi işlemidir. Ancak, ne hikmetse Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında da yaptığı bu uygulamayı bu 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı için farklı yapmaya çalışmaktadır. Alınan Onayda sanki yeni okul açılıyormuş gibi "yeni okul açılacak" gibi bir onay almışlardır, bundan hareketle de buralarda görev yapan Öğretmen ve Yöneticileri eski okullarında bırakarak, İmam Hatip Ortaokulunun kadrolarıyla ilişkilendirmemektedir.

Bu işlemin yanlış olduğunu, idari kusur işleyeceklerini, öğretmenlerin telafisi imkansız mağduriyet yaşayacaklarını defalarca ilgililere izah ettim. Bu konudaki şikayetler 2013-Haziran ayı içinde seminer döneminde sendikamıza iletilince Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iki kez görüştüm, işlemin yanlış yapılmaya çalışıldığını anlattım, il içi ve il dışı atamalardan önce durumun düzeltilmesini ve öğretmenlerin norm kadrolarla ilişkilendirilmesini istedim. Sözlü müracaatlarımızdan sonuç alamayınca 05/07/2013 tarihinde resmi yazı ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaat ederek konunun düzeltilmesini talep ettim. Yine, konu ile ilgili olarak 08/07/2013 tarihinde Basın Açıklaması yaparak öğretmenlerin Norm Kadroyla ilişkilendirilmelerini istedim.

Geldiğimiz noktada hala konu üzerindeki belirsizlik devam etmektedir. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün cevabi yazısında, "öğrenci aktarma işlemleri bittikten sonra öğretmenlerin kararnameleri değiştirilebilecektir" denilmektedir, ancak, sözkonusu okullarda hem ilkokul, hem ortaokul ve hem de İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri bulunacaktır. Bu öğrencilerin tamamının İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olarak aktarılması ne kadar mümkündür, bilemiyoruz. Sonuç itibariyle yine yanlış işlem yapılmaya devam edilmektedir. Burada yapılacak en güzel işlem, öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin konuyu yargıya taşımaları olacaktır. Yani, öğretmenlerimiz bireysel dava açarak, İmam Hatip Ortaokulunun norm kadrosuyla ilişkilendirilmeyi sağlamalıdır.

Buradan yetkililere bir kez daha sesleniyorum. Öğrenci aktarımı işlemi de olmayacak bir işlemdir. Yukarıda da izah ettiğimiz gibi, bu okullarda hem ilkokul, hem ortaokul ve hem de İmam Hatip Ortaokulunun öğrencisi olacaktır. Bu aktarma işlemi nasıl yapılacaktır? Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bir an önce bu konuyu çözmesi ve Öğretmenleri İmam Hatip Ortaokulunun norm kadrolarıyla ilişkilendirmesini bekliyoruz.

Değerli Öğretmen ve Yönetici arkadaşlarımıza ve kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.02/08/2013.

Tanfer ATA

Şube Başkanı

 

 

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazdığımız yazıyı görmek için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün cevabi yazısını görmek için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

02.08.2013 tarihinde eklendi ve 704 kez okundu.
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68