Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Haberler - ÇADIR TİYATROSUNU İFŞA ETTİK!

 ÇADIR TİYATROSUNU İFŞA ETTİK!

Konya ilinde Müdürlük kadrosu münhal bulunan 666 Okul ve Kurum için Sözlü Sınava giren Müdür adaylarının mağduriyetine sessiz kalmadık, 30 Ekim 2014 Perşembe günü sendika binamızda yaptığımız Basın Açıklamasında yaşanan ÇADIR TİYATROSUNU ifşa ettik.

Açıklanan sonuçlara göre; 2.158 adayın Sözlü Sınava müracaat ettiği, bunlardan  1.158 adayın 70 ve üzerinde puan alarak BAŞARILI oldukları, 732 adayın 70’in altında puan alarak BAŞARISIZ olduğu ve 268 adayın da Sınava Girmediği görülmektedir. 

Yapılan bu açıklamadan sonra KONYA ilimizde yaşanan ÇADIR TİYATROSU da sona ermiştir. 

TÜRK EĞİTİM-SEN’in onurlu ve dik duruşlu Müdür adayları yine tasfiye edilmişlerdir, kıyıma uğratılmışlardır. Şubemiz bölgesinde Sözlü Sınava giren 185 üyemizden sadece 25’i Başarılı olmuştur. Başarılı olan adaylar arasında Türk Eğitim-Sen üyesi olanların oranı % 5 iken, yandaş sendika üyelerinin başarısı ne hikmetse % 90’dır. 

Ne yazık ki sonuçlar hayırlı olsun diyemiyoruz. Yüzlerce insanın alın teri, emeği, bilgisi, donanımı, ehliyet ve liyakatı, kariyeri ve başarıları görmezden gelinmiş, yok sayılmıştır. Tek kriter olarak YANDAŞ olma özelliği yeterli görülmüştür.

Yüksek Yargı Organlarının ve Yerel İdare Mahkemelerinin kararlarına ve talebimize rağmen, Konya’da yine HUKUK KATLEDİLMİŞ, yargısal denetime açık olmayan, adaletten, objektiflikten, haktan ve insanlıktan uzak bir Sözlü Sınav yapılmıştır. Yani, Cami ne kadar büyük olursa olsun İmam bildiğini okumuştur. “Ben böyle bilirim, böyle yaparım, beğenmeyen varsa gitsin hakkını mahkemede arasın.” denilmektedir. 

Evet, çok şükür ÇADIR TİYATROSU sona erdiğine göre, sanırım Konya Valimizin, Konya İl Milli Eğitim Müdürümüzün ve Sözlü Sınav Komisyonlarında görev yapan üyelerin vicdanları rahattır (!) Başarılarıyla Övünebilirler (!) 

Ancak, şundan emin olun ki, itibar ve istikballeriyle oynadığınız yüzlerce insanın AHI sizleri yalnız bırakmayacaktır. Tarih hiçbir zulmün ebedi olmadığını yazmaktadır. “Zulm ile âbâd olanın, âhiri berbâd olur. Tarih bunu yazmıştır, insanlar bunu yaşamıştır. Ayarını bozduğunuz kantar, bir gün olur, sizleri de tartar. 

Tabiidir ki adayların sonuçlara itiraz hakkı bulunmaktadır. Açıklanan takvime göre,  30 Ekim - 5 Kasım 2014 tarihleri arasında adaylar İtiraz Dilekçelerini Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vermek zorundadırlar.Adaylar itirazlarından sonuç alamazlarsa konuyu Yargıya taşıyabilirler. Bu konuda Sendikamız kendilerine gerekli hukuki desteği sağlayacaktır. Bundan sonra; SÖZ, ADALET MAKAMLARINDA olacaktır. Türkiye’de uluslar arası standartlara göre adaletle hüküm verecek hakim ve savcıların olduğuna inanıyoruz. Mücadelemiz Yargı Makamlarında devam edecektir.

 Basın Açıklaması Metnini okumak için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

30.10.2014 tarihinde eklendi ve 725 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68