Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Haberler - BT FORMATÖRLERİ KONUSUNDAKİ GİRİŞİMLERİMİZ.

Bilindiği gibi Bilgisayar Formatörü olarak görev yapan Öğretmenlerin onayları Haziran ayı itibariyle bitmişti ve yeni bir onay da alınmamıştı.

Bu konuda sendikamıza gelen şikayet ve talepler sonucu 2012-2013 Eğitim-Öğretim döneminde Bilgisayar Formatörlerinin ne olacağını Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sorduk.

Konuyla ilgili talep ve şikayetleri Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Seyit Ali BÜYÜK ile 13.09.2012 Perşembe günü görüştük. Bilgisayar Formatörlüğü yapan Öğretmenlerin 4+4+4 sisteminden de kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle maaş karşılığını dolduracak ders bulamayacaklarını, Bilgisayar derslerinin ders saatlerinin yetersiz olduğunu ve seçmeli ders olarak da seçilmesinde sıkıntılar yaşandığını anlattık. Bu konudaki en iyi çözümün yine tekrar onay alınarak Bilgisayar Formatörü olarak bu öğretmenlerin görevlendirilmesinin yapılmasını istedik.

Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Seyit Ali BÜYÜK konuya son derece anlayışlı yaklaştı, bize teşekkür etti. Bu sıkıntının ilk defa bizim kanalımızla kendisine iletildiğini belirtti. Şu anda konunun belirsizliğini koruduğunu, Bakanlığın bu tip görevlendirmelere sıcak bakmadığını, herkesin kendi alanında sınıfında görev yapmasını istediğini söyledi. Konuyu Bakanlığa ileteceklerini, yazılı görüş alarak uygulamayı şekillendireceklereni ifade etti.

Biz de, bu konu en kısa sürede belirsizlikten kurtarılmalı, bir an önce Bakanlıktan yazılı görüş alınarak bu öğretmenlerin yine Bilgisayar Formatörü olarak onaylarının alınmasını talep ettik. Hemen hemen her okulumuzda Bilişim Teknolojileri Sınıfının olduğunu, bu sınıfların boş kalmaması gerektiğini, öğrencilerin de bu sınıflardan verimli bir şekilde yararlanabilmeleri için Bilgisayar Formatörlerine ihtiyaç bulunduğunu söyledik.

Konunun takipçisi olacağız. Bilgisayar Formatörü olarak görev yapan arkadaşların sahipsiz olmadıklarını bilmelerini istiyoruz. Türk Eğitim-Sen olarak her zaman yanlarında olmaya çalışıyoruz.

TÜRK EĞİTİM-SEN

KONYA 1 NOLU ŞUBE

14.09.2012 tarihinde eklendi ve 622 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68