Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Haberler - MERAM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ KİM YÖNETİYOR VE NELER OLUYOR?

Son günlerde Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şok gelişmelere şahit olmaktayız. Daha göreve başlayalı 1-2 ay olan yeni Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN, ilçeyi ve personeli çok iyi tanımış olacak ki görev değişiklikleri yapmaya başladı.

4 Temmuz 2014 Cuma günü, kapalı kapılar arkasında yapılan görev değişikliği toplantısına, değişiklikten mağdur olan taraflar çağrılmadı. Şube Müdürü üyemiz Abdullah KOÇ, İnsan Kaynakları Bürosunda Yönetici ve Personel Atama'dan sorumlu Şef üyemiz Zuhal ERYİĞİT ile yine bu büroda ücretli/vekil öğretmenlerin görevlendirme işlemlerinden sorumlu V.H.K.İ. üyemiz Ali İhsan AKÇIRAHAN (kendisi aynı zamanda Yönetim Kurulu üyemizdir.) ve Memur Nural HARMAN'ın görev yerleri kendi bilgileri ve rızaları dışında değiştirilmiş bulunmaktadır.

Meram ilçesinde görev yapan tüm eğitim çalışanlarının da çok iyi anlayacağı bu değişikliğin altında Müdür atamaları yatmaktadır. Müdür ve arkasından da Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcısı atamalarında kimsenin kendilerine ayakbağı olmasını istemedikleri için İnsan Kaynakları Bürosunun Türk Eğitim-Sen'li üyelerden temizlenmesi icap etmiş olacak ki, bu değişiklikler yapılmıştır. Tabii ki bu değişikliğin asıl mimarı, akıl hocası fazlalık Şube Müdürü Zübeyir YAVUZ'dur. Zübeyir YAVUZ bir sendikanın MERAM İLÇE TEMSİLCİSİ'dir. Burada kadro dışı yani norm fazlası geçici görevlendirme Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Okulları, yöneticileri ve çalışan personeli bildiği için, yandaşlarına avantaj sağlamak için böyle bir değişikliğe ihtiyaç duymuş olmaldır.

Değişiklik ile ilgili yapılan yanlışları İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN ile görüştük, bu değişikliklerden mağdur olan üyelerimizin önceki görevlerine döndürülmelerini talep ettik. Bugün itibariyle (09.07.2014) herhangi bir işlem yapılmadığı için artık konuyu önce Basın yoluyla kamuoyuna duyurduk. Bugün saat 10.30'da Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak Basın Açıklaması yaptık. İlgililerden işlem yapmalarını istedik. Ayrıca, adli ve idari işlemleri de başlatacağız, ilgili makamlara şikayetlerimizi ileteceğiz.

Bu konuda yaptığımız basın açıklaması metnini okumak için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

09.07.2014 tarihinde eklendi ve 1,537 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68