Linkler
Basında Biz
Anket
Etkinlik Takvimi
Köşe Yazıları
Vefat Taziye
Kutlamalar
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Dosyalar ve Dilekçeler
İlçe Temsilcileri
Üye Formları
Mahkeme Kararları
İLETİŞİM
ADRES
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA

TELEFON
0332 350 55 68

FAKS
0332 352 50 28
TES HABERLER
Haberler - "ANNELER GÜNÜ" PROGRAMI DÜZENLEDİK.

"ANNELER GÜNÜ" PROGRAMI DÜZENLEDİK.

Şubemiz Kadın Kolları tarafından organize edilen "Anneler Günü" programımız, 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü, 10.00-14.00 saatleri arasında, Meram Şömine Cafe'de yapıldı. Meram ilçemizde görev yapan bayan üyelerimizin ve erkek üyelerimizin eşlerinin iştirak ettiği proğrama ilgi yoğundu. Kahvaltı ile başlayan proğramda önce Şube Kadın Kolları Başkanı Berna ARSLAN bir konuşma yaparak "Hoşgeldiniz, Anneler Gününüz kutlu olsun." dedi.

 

 

Berna ARSLAN konuşmasında şunları ifade etti:

"Bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Hepinizin Anneler Gününü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Kadına bahşedilip de erkeklerde olmayan en önemli meziyetlerin başında Annelik gelmektedir. Ana olabilmek ve bu meziyetle donatılmak ne kadar güzel bir duygudur.

Analar olmasaydı insanlık olmazdı. Ana o kadar değerlidir ki, Cennetin Anaların ayağının altında olduğunu unutmayalım. Analarımız ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış aile yapısı ile mümkündür. Analarımız dilimizin öğreticisidir. Hayatı bize tanıtanlardır.

Bu anlamda annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devama eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep anamızın bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir. Anaların çocuklarına sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Çünkü sevgili annelerimiz için ne yapılsa azdır. Onlar her şeyin en güzeline layıktırlar.

Her annenin kendi yavrusunu canından çok sevdiğini söylemeye gerek var mı bilmiyorum. Karnında dokuz ay taşıdığı, süt verip altını temizlediği, her türlü bakımını yapıp baş ucunda uykusuz geceler geçirdiği , yavrusunu her  anne hiç karşılık beklemeden sever. Annedir yavrularına canlarından can veren doğana kadar karınlarında gezdiren, emziren uykularını feda eden bütün dertlerimizi kendilerinde gören karşılık beklemeden seven her şeyi düşünmeden veren ağladığımızda ağlayan güldüğünde gülen ismimizi dillerinden düşürmeyen sevgisini her şeyin üstünde gören kutsal analar fedakar analar cefakar analar. Bütün sevgimizle saygımızla anıyoruz sizleri.

Hepinize  anne sevgisi dolu günler diliyorum herkese teşekkür ediyorum. Anneler gününüz Kutlu olsun."

Şube Başkanı Tanfer ATA "Hoşgeldiniz" konuşması yaparak, "tüm Annelerimizin ellerinden öpüyorum, Anneler gününüz kutlu olsun." dedi.

Proğram müzik eşliğinde eğlenceyle devam etti. Proğrama katılan bayanlarımız gönüllerince bir gün geçirdiler.

15.05.2014 tarihinde eklendi ve 552 kez okundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Web Sitesi
İhsaniye Mah. Kazım Karabekir Cad. Ülker Apt. No: 28 Kat: 1 Daire:1 42060 Selçuklu/KONYA
0332 350 55 68